POLIGHT ASA
Signaler
- Driftsunderskudd 2025 Siste driftsresultat er negativt (−112,0 mill kr).
- Nylig endring 2026-05-18 Aksjekapital registrert 2026-05-18.
POLIGHT ASA er registrert som allmennaksjeselskap i Tønsberg, Vestfold med organisasjonsnummer 988862703. Virksomheten er klassifisert innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk (NACE 72.100). Selskapet ble stiftet i 2005 og har 22 registrerte ansatte. Registrert aksjekapital er 8,5 mill. kr fordelt på 213185646 aksjer. Selskapets vedtektsfestede formål er: «Utvikle og levere optiske komponenter og alt som hører naturlig dertil, herunder å eie aksjer og andre verdipapirer i andre selskaper.». Siste innleverte regnskap, for regnskapsåret 2025, viser 9,6 mill. kr i omsetning og −112,0 mill. kr i driftsresultat.
Nøkkeltall · 2025
Finansiell helse · 2024
Hvem eier POLIGHT ASA?
POLIGHT ASA har 20+ registrerte aksjonærer:
- HONGKONG AND SHANGHAI BANKING CORP 30,0 %
- NORDNET BANK AB 6,4 %
- LHH AS 5,9 %
- NORDNET LIVSFORSIKRING AS 4,1 %
- J.P. MORGAN SE 1,4 %
- J.P. MORGAN SE 1,3 %
- BANK PICTET & CIE (EUROPE) AG 0,9 %
- INDUS PRODUCTION SERVICES AS 0,9 %
- TROND ANDERSEN 0,6 %
- AQUERY HOLDING AS 0,6 %
- RICHARD HANSSEN 0,6 %
- FJELLSTUENS EFTF. AS 0,5 %
- ERIK SCHELLHORN 0,5 %
- CB HELSE AS 0,4 %
- CACEIS BANK 0,4 %
- DANSKE BANK A/S 0,4 %
- STEFAN SVEEN 0,4 %
- BORGUND INVEST AS 0,3 %
- ARILD HANSEN RØDUM 0,3 %
- ÅGE SVERRE HEGGHEIM 0,3 %
Konsernstruktur
POLIGHT ASA er morselskap for 1 datterselskap:
- POLIGHT FRANCE SAS 100%
Ofte stilte spørsmål om POLIGHT ASA
Hvem eier POLIGHT ASA?
HONGKONG AND SHANGHAI BANKING CORP er største registrerte eier med 30,0 %.
Hva er omsetningen til POLIGHT ASA?
POLIGHT ASA hadde en omsetning på 9,6 mill. kr i 2025.
Hvem er daglig leder i POLIGHT ASA?
Øyvind Isaksen er registrert som daglig leder i POLIGHT ASA.
Hvor holder POLIGHT ASA til?
POLIGHT ASA har forretningsadresse i Tønsberg.
Kilde: Biztrac.no · Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetaten · Sist oppdatert 15.06.2026.