BIZTRAC BETA
Bearbeiding av metaller

ÅRDAL MASKINERING AS

Org.nr 976727401 Aksjeselskap (AS) Stiftet 1996 Aktiv
Eierskapsgraf ↗
Omsetning 2025 203,7 mill. kr
Driftsresultat 30,3 mill. kr
Egenkapital 115,7 mill. kr
Stiftet 1996
Ansatte 60
Aksjekapital 10,0 mill. kr

ÅRDAL MASKINERING AS er registrert som aksjeselskap i Hå, Rogaland med organisasjonsnummer 976727401. Virksomheten er klassifisert innen bearbeiding av metaller (NACE 25.530). Selskapet ble stiftet i 1996 og har 60 registrerte ansatte. Registrert aksjekapital er 10,0 mill. kr fordelt på 1000 aksjer. Selskapets vedtektsfestede formål er: «Maskineringsvirksomhet samt hva dermed står i forbindelse. Selskapet vil også drive utleie samt delta i andre virksomheter.». Siste innleverte regnskap, for regnskapsåret 2025, viser 203,7 mill. kr i omsetning og 30,3 mill. kr i driftsresultat.

Nøkkeltall · 2025

Omsetning
203,7 mill. kr
Driftsresultat
30,3 mill. kr
Egenkapital
115,7 mill. kr
Est. verdi
172,5 mill. kr

Finansiell helse · 2025

Likviditet
2.76
Meget god
Omløpsmidler ÷ kortsiktig gjeld
Lønnsomhet
Ikke tilgjengelig
Totalkapitalrentabilitet
Soliditet
64,5 %
Meget god
Egenkapitalandel av totalkapital

Hvem eier ÅRDAL MASKINERING AS?

ÅRDAL INVEST AS
ÅRDAL MASKINERING AS
203,7 mill. kr oms. · 30,3 mill. kr res.

ÅRDAL MASKINERING AS har 3 registrerte aksjonærer:

Alle aksjonærer og roller →

Hvilke selskaper eier ÅRDAL MASKINERING AS?

ÅRDAL MASKINERING AS har eierandeler i 4 selskaper:

Se full eierstruktur →

Konsernstruktur

ÅRDAL MASKINERING AS er morselskap for 2 datterselskaper:

Ofte stilte spørsmål om ÅRDAL MASKINERING AS

Hvem eier ÅRDAL MASKINERING AS?

ÅRDAL INVEST AS er største registrerte eier med 63,5 %.

Hva er omsetningen til ÅRDAL MASKINERING AS?

ÅRDAL MASKINERING AS hadde en omsetning på 203,7 mill. kr i 2025.

Hvem er daglig leder i ÅRDAL MASKINERING AS?

Gunnstein Varhaug er registrert som daglig leder i ÅRDAL MASKINERING AS.

Hvor holder ÅRDAL MASKINERING AS til?

ÅRDAL MASKINERING AS har forretningsadresse i Nærbø.

Kilde: Biztrac.no · Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetaten · Sist oppdatert 15.06.2026.

Meld en feil

Fant du en teknisk feil eller noe som er galt i dataene? Fortell oss hva som skjedde.