BLIX BYGG AS
BLIX BYGG AS er registrert som aksjeselskap i Kongsberg, Buskerud med organisasjonsnummer 929880188. Virksomheten er klassifisert innen oppføring av bygninger (NACE 41.000). Selskapet ble stiftet i 2022 og har 12 registrerte ansatte. Registrert aksjekapital er 30 000 kr fordelt på 30000 aksjer. Selskapets vedtektsfestede formål er: «Tømrervirksomhet med oppføring og reparasjon av bygg og anlegg og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.». Siste innleverte regnskap, for regnskapsåret 2024, viser 26,5 mill. kr i omsetning og 1,0 mill. kr i driftsresultat.
Nøkkeltall · 2024
Finansiell helse · 2024
Hvem eier BLIX BYGG AS?
BLIX BYGG AS har 1 registrert aksjonær:
- BLIX HOLDING AS 100,0 %
Hvilke selskaper eier BLIX BYGG AS?
BLIX BYGG AS har eierandeler i 1 selskap:
- KONGSBERG AUTOMOTIVE ASA 0,0 %
Ofte stilte spørsmål om BLIX BYGG AS
Hvem eier BLIX BYGG AS?
BLIX HOLDING AS er største registrerte eier med 100,0 %.
Hva er omsetningen til BLIX BYGG AS?
BLIX BYGG AS hadde en omsetning på 26,5 mill. kr i 2024.
Hvem er daglig leder i BLIX BYGG AS?
Hans Kristian Øverland Blix er registrert som daglig leder i BLIX BYGG AS.
Hvor holder BLIX BYGG AS til?
BLIX BYGG AS har forretningsadresse i Skollenborg.
Kilde: Biztrac.no · Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetaten · Sist oppdatert 15.06.2026.