PORSA KRAFTLAG AS
PORSA KRAFTLAG AS er registrert som aksjeselskap i Hammerfest, Finnmark med organisasjonsnummer 915231640. Virksomheten er klassifisert innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft (NACE 35.121). Selskapet ble stiftet i 1956. Registrert aksjekapital er 600 000 kr. Selskapets vedtektsfestede formål er: «Utbygging, produksjon og omsetning av elektrisk energi, samt annet som naturlig hører inn under foranstående.». Siste innleverte regnskap, for regnskapsåret 2024, viser 19,2 mill. kr i omsetning og 10,3 mill. kr i driftsresultat.
Nøkkeltall · 2024
Finansiell helse · 2024
Hvem eier PORSA KRAFTLAG AS?
PORSA KRAFTLAG AS har 3 registrerte aksjonærer:
- HAMMERFEST ENERGI PRODUKSJON AS 70,0 %
- ALTA KRAFTLAG SA 20,0 %
- INFRANORD SA 10,0 %
Konsernstruktur
PORSA KRAFTLAG AS er morselskap for 2 datterselskaper:
- LUCERNA AS 100%
- PORSA KRAFTLAG AS 70,0%
Ofte stilte spørsmål om PORSA KRAFTLAG AS
Hvem eier PORSA KRAFTLAG AS?
HAMMERFEST ENERGI PRODUKSJON AS er største registrerte eier med 70,0 %.
Hva er omsetningen til PORSA KRAFTLAG AS?
PORSA KRAFTLAG AS hadde en omsetning på 19,2 mill. kr i 2024.
Hvem er daglig leder i PORSA KRAFTLAG AS?
Bjørn Oluf Holmgren er registrert som daglig leder i PORSA KRAFTLAG AS.
Hvor holder PORSA KRAFTLAG AS til?
PORSA KRAFTLAG AS har forretningsadresse i Hammerfest.
Kilde: Biztrac.no · Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetaten · Sist oppdatert 15.06.2026.