BIZTRAC BETA
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers

SANDHAUG AS

Org.nr 876494752 Aksjeselskap (AS) Gjøvik Stiftet 1996 Aktiv
Eierskapsgraf ↗
Omsetning 2024 104,5 mill. kr
Driftsresultat −301 000 kr
Egenkapital 6,8 mill. kr
Stiftet 1996
Ansatte 18
Aksjekapital 1,7 mill. kr

Signaler

1 flagg
  • Driftsunderskudd 2024 Siste driftsresultat er negativt (−301k kr).

SANDHAUG AS er registrert som aksjeselskap i Gjøvik, Innlandet med organisasjonsnummer 876494752. Virksomheten er klassifisert innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers (NACE 46.640). Selskapet ble stiftet i 1996 og har 18 registrerte ansatte. Registrert aksjekapital er 1,7 mill. kr fordelt på 1749 aksjer. Selskapets vedtektsfestede formål er: «Handel med maskiner og utstyr, samt tilhørende virksomhet.». Siste innleverte regnskap, for regnskapsåret 2024, viser 104,5 mill. kr i omsetning og −301 000 kr i driftsresultat.

Nøkkeltall · 2024

Omsetning
104,5 mill. kr
Driftsresultat
−301 000 kr
Egenkapital
6,8 mill. kr
Est. verdi
32,2 mill. kr

Finansiell helse · 2024

Likviditet
1.12
Tilfredsstillende
Omløpsmidler ÷ kortsiktig gjeld
Lønnsomhet
Ikke tilgjengelig
Totalkapitalrentabilitet
Soliditet
8,5 %
Svak
Egenkapitalandel av totalkapital

Hvem eier SANDHAUG AS?

RUNE SANDHAUG
SANDHAUG AS
104,5 mill. kr oms. · −301 000 kr res.

SANDHAUG AS har 2 registrerte aksjonærer:

Alle aksjonærer og roller →

Hvilke selskaper eier SANDHAUG AS?

SANDHAUG AS har eierandeler i 1 selskap:

Se full eierstruktur →

Ofte stilte spørsmål om SANDHAUG AS

Hvem eier SANDHAUG AS?

RUNE SANDHAUG er største registrerte eier med 60,0 %.

Hva er omsetningen til SANDHAUG AS?

SANDHAUG AS hadde en omsetning på 104,5 mill. kr i 2024.

Hvem er daglig leder i SANDHAUG AS?

Rune Sandhaug er registrert som daglig leder i SANDHAUG AS.

Hvor holder SANDHAUG AS til?

SANDHAUG AS har forretningsadresse i Hunndalen.

Kilde: Biztrac.no · Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetaten · Sist oppdatert 15.06.2026.

Meld en feil

Fant du en teknisk feil eller noe som er galt i dataene? Fortell oss hva som skjedde.